10/04/2012

BackTrack 5 - Maltego Kullanımı

Selamlar.Maltego; internet siteleri, mail adresleri, insanlar hakkında bilgiler toplama ... gibi eylemleri gerçekleştirebileceğiniz önemli bilgi toplama yazılımlarından birisidir.

Programı ilk defa çalıştırdığınızda register işlemini yapmanız gerekiyor. Bunu nasıl gerçekleştirebileceğinizi adım adım gösteriyorum.

Alt + F2 ile Run Command'ı açın ve maltego yazıp çıkan sonuçlardan Maltegoyu çalıştırın.


Programı açtığınızda yukarıdaki ekranı göreceksiniz. Next'e tıklayın.Yukarıda yer alan register here kısmına tıklayın. Tarayıcınızdan register sayfası açılacaktır.Bilgileri kendinize uygun olarak belirtin ve Register butonuna tıklayıp işlemi tamamlayın. İşlemin tamamlanmasının ardından mail adresinize bir kod gönderilecek.Mailinize gönderilen url adresine tıklayıp register işlemini tamamlayın ve ardından programın arayüzüne geri dönün.Register işlemini tamamladığınız için artık burada yer alan kısımlara bilgilerinizi yazabilirsiniz. Next'e tıklayıp devam edelim.Kullandığımız sürüm kısıtlı sürümdür. Bu yüzden sadece bir kaç gün bu yazılımı kullanabileceğim :)

4 ve 5. adımlarda da next butonu ile devam edin. Program açılacaktır.

Programın kullanımı:
2 Yorum:

  1. Programın süresinin 3 gün sonra biticeğinimi söylüyorsunuz ? sürekli kullanamıyormuyuz aceba ? video için teşekkürler.

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Full sürümü vardır belki ama hiç araştırma gereği duymadım :)

      Sil

© 2012- Hackings.org Bu Sitenin hakları Aziz Türk milletine Aittir.
"Benim hayatta yegâne fahrim, servetim Türklükten başka bir şey değildir." K.ATATÜRK